להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
בואי קלה - סדרת סיורים בירושלים עם הרכבת הקלה
דף הבית >> הסיורים שלנו >> סיורים בירושלים >> בואי קלה - סדרת סיורים בירושלים עם הרכבת הקלה
לסייר בירושלים ללא פקקים וללא עלויות תחבורה גבוהות באתרים היפים בעיר
מיזם 'בואי קלה' הוא אחד המיזמים המוצלחים ביותר בירושלים בתחום התיירות בשנים האחרונות.
הרעיון פשוט, חסכוני ויעיל ומתאים כמעט לכל המסלולים המרכזיים בירושלים.
הר הרצל, יד ושם, עין כרם (למיטיבי לכת), שוק מחנה יהודה, רחוב הנביאים, שכונות חרדיות, נחלת שבעה, מוסררה, ממילא, ימין משה ומשכנות שאננים, העיר העתיקה, מסלול קו התפר, גבעת התחמושת ועוד אתרים רבים בעיר. 
במיזם זה בנינו מספר רב של מסלולים, לפי נושאים, העדפות אישיות של אתרים, מסעדות ואטרקציות רבות, אתרי מורשת ואתרי בילוי והכל באמצעות הרכבת הקלה.
הדרכות אלו נעשות על ידי טובי מורי הדרך בירושלים וכן באמצעות מערכת הדרכה שקטה המאפשרת הדרכה גם בתוך הרכבת עצמה.


הדרך הטובה ביותר להכיר את ירושלים ואף להיות ירושלמים לרגע, היא להתחכך ולהמצא בין התיירים, עוברי האורח וכמובן הירושלמים שעושים שמוש יום יומי ברכבת הקלה. רוב הישראלים שטסים לטיולים בעולם משתמשים בתחבורה הציבורית לסייר בין האתרים השונים ולעיתים דווקא בארץ הם מטיילים בירושלים עם אוטובוס תיירים נוח וממוזג. בסיורים שלנו נהנה מסיורים מעולים ומרתקים עם הדרכה מקצועית תוך שימוש ברבת הקלה.

אתרים נבחרים על מסלול הרכבת הקלה

מה שמייחד את סיורי בואי קלה הוא שניתן להרכיב סיורים לפי הזמן הנתון. החל ממספר שעות ועד לימים ספורים. כמעט ואין חשיבות לסדר האתרים. אפשר לסייר בשני אתרים בקצוות שונים של העיר בשעות בודדות וההספק יעיל יותר ברוב האתרים.
חניון סיטיפס בהר הרצל
חניון סיטיפס בהר הרצל הוא מקום מעולה לתחילת המסלולים של 'בואי קלה'. חניון חינמי מקורה ונוח עם שירותים נקיים בכל קומה וגישה נוחה מהכניסה לירושלים.  
סיורים בהר הרצל, חלקת גדולי האומה ויד ושם
הר הרצל הינו אחד המוזיאונים המרתקים ביותר בישראל. מלבד החלקה הצבאית וחלקת גדולי האומה ישנם בהר מיצגים, אנדרטאות ומונומנטים המכילים את כל ההיסטוריה של התנועה הציונית ומדינת ישראל. אמנים רבים בנו יצירות בעלי משמעות ותוכן של לב ההוויה של העם היהודי וקורותיו בדורות האחרונים. בהר הרצל בנו תנועות הנוער שביל מחבר בין הר הרצל ליד ושם עם תחנות בתולדות האומה.


הצוללת אח"י דקר

לזכר מגיני הרובע

אנדרטת יהודי אתיופיה

אנדרטת נצר אחרון

השביל המחבר

גולדה לבד לבד

יצחק ולאה רבין

לזכר חללי הל"ה

סיורים בשוק מחנה יהודה ושכונות הנחלאות
הרכבת הקלה תוביל אותנו היישר לפתחו של שוק מחניודה. שוק מחנה יהודה הוא אחד השווקים המתויירים ביותר בעולם. במסגרת המיזם נבקר בשוק לסיור קולינרי מיוחד הכולל טעימות בדוכנים נבחרים. 
לא הרחק מתחנת הרכבת נמצאות שכונות הנחלאות הציוריות. שכונות ה'משה' ושכונות מייסדי ירושלים החדשה.


סיור מרתק בשכונות החרדיות של ירושלים
אין כמו יום חמישי בשכונות החרדיות של ירושלים. המאפיות עובדות סביב השעות, החמין והקיגל הירושלמי נמכרים לכל דורש (ויש לא מעט) והרחובות מלאים במשפחות הממלאות את חנויות הבגדים והנעליים, עסקי המזון ומוסדות החסד. ליטאים לצד חסידים, אשכנזים וספרדים וכיצן ניתן להבדיל בינהם. בסיור זה נלמט מעט על החברה החרדית מנהגיה, לבושה ואורח חייה בריכוז הגדול ביותר של האוכלוסיה החרדית בישראל.
מדרחוב בן יהודה ורחוב יפו מרכז
מדרחוב בן יהודה הוא אחד ממקומות הבילוי והפנאי הטובים בעיר. מסעדות ובתי קפה, חנויות תיירים, רשתות ביגוד והנעלה והמוני ירושלמים שמבלים במתחם היפה לאורך רחוב יפו. בשנים האחרונות רחוב יפו עצמו הפך למדרחוב ענק שלאורכו עסקים, בתי קפה, הוסטלים ואתרי מורשת. איזור זה נושא על כתפיו את האירועים המשמעותיים שקדמו להקמת המדינה. בניית העיר החדשה, המאבק בשלטון המנדט והלחימה העיקשת והעקובה מדם על ירושלים בירת ישראל. 
פארק טדי והמזרקה המוסיקלית
הפארק ע"ש ראש העיר המיתולוגי של ירושלים 'טדי קולק' הוא פארק מזמין ומיוחד, מדשאות, מזרקה, שעון שמש ומיצגים שונים על פועלו של טדי קולק. בפארק פועלת מזרקה מוסיקלית ייחודית שבשעות הערב מאירה באור מיוחד את חומות העיר העתיקה הסמוכה.
נחלת שבעה המתחדשת
נחלת שבעה הוקמה בשנות השישים של המאה ה-19 על ידי שבעה יזמים שחלקם התגורר בשכונה המבודדת והמרוחקת מעט מירושלים. הסיפור שלהם מעניין אבל לא פחות מעניין זה מה שקורה היום בשכונה היפה שמתעוררת לחיים לאחר תרדמה ארוכה. אמנים ויוצרים, תושבים חמים, סיפורים למכביר ומעל הכל אווירה מיוחדת שיש רק בירושלים. 
סיור צדק חברתי בשכונת מוסררה
שכונת מוסררה ידועה בזכות תנועת ה'פנתרים השחורים' שחוללה סערה חברתית בתחילת שנות השבעים. בסיור מיוחד בשכונה נבקר באחד המיזמים הנפלאים ביותר בישראל בתחום הרווחה וכן בין בתיה היפים של השכונה שכיום מאכלסת מגוון רחב של אוכלוסיה ירושלמית. סטודנטים לצד ותיקים, פנתרים לצד אמנים וגם נוצרים לצד אוכלוסיה חרדית.   
ממילא, ימין משה ומשכנות שאננים
בחלק הזה של העיר נוכל לזמר את הפזמון של נעמי שמר 'ירושלים של זהב'. אך וודאי שלא לכל כיוונה המשוררת. שכונות ממילא וחלק מימין משה הפכו לסמל שכונות הרפאים של העיר. שכונות יוקרתיות שרוב דירותיה ריקות אך כל אבן שווה זהב.
מוזיאון אסירי המחתרות
סיור על קו התפר 
סיורים בעיר העתיקה
סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים