להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
מאה ואחת נשמות - סיור בעקבות חייו הסוערים של אריאל שרון
מאה ואחת נשמות
סיור בעקבות חייו הסוערים של אריאל שרון
 
אריאל שרון היה אחד האישים הבולטים, המשפיעים והחשובים ביותר במדינת ישראל בחמשת העשורים האחרונים. לוחם ומפקד נערץ, אסטרטג ממדרגה ראשונה, איש חם ואהוב ומנגד אחד המנהיגים השנויים במחלוקת בתולדות המדינה.
בסיור זה ננסה לפענח ולהכיר את האיש ופועלו דרך מחוזות חייו בעשורים האחרונים.
את הסיור נתחיל באזור לטרון במקום בו התרחש אחד הקרבות הקשים במלחמת העצמאות בו נפצע אריאל שרון באורח קשה. משם ניסע לאתרים בצפון הנגב העוסקים בצורה זו או אחרת באירועים מרכזיים בחייו של שרון, כגון : גבעת תום ותומר, אנדרטת חץ שחור, שדרות, תצפית על עוטף עזה ועוד..
לקראת סיום הסיור נבקר בגבעת הכלניות הסמוכה לחוות השיקמים בה נצמאת חלקת הקבר של לילי ואריאל שרון.
אריאל שרון היה מנהיג שנוי במחלוקת. לוחם ללא חת, חביבו של בן גוריון ומאוחר יותר ראש ממשלה בעצמו שעולה בסערה לצמרת ההנהגה ויורד מהבמה בסערה לא פחות גדולה. בסיור זה ננסה להבין כיצד מצליח שוב ושוב להגיע מבירא עמיקתא לאיגרא רמה. משנוא העם לחביב התקשורת, מפוליטיקאי מגורש שעבר זמנו לראש ממשלה אהוב, מסדין אדום של השמאל הישראלי לאוייב ההתיישבות. כיצד שרד האיש האשמות חמורות ,פרשיות שחיתות והתנגדות עצומה והפך לראש ממשלת ישראל בשיא כוחו עד שגופו בגד בו.

 
 
מדריכי הסיור
 
סיור זה הוא פרי של שיתוף פעולה של שלוש חברות מתחום תיירות הפנים בישראל. חברת סהר קציר בניהולו של אורי קציר - היסטוריון ואיש תקשורת לשעבר, בעבר יועץ של אהוד ברק, טומי לפיד ודובר הרשות לניירות ערך. חברת טיולי לב בניהולו של מורה הדרך והארכיאולוג משה לב וחברת סיורים בניהולו של מורה הדרך חיים אוחנה. שלושת הגופים הללו מקיימים סיורי תוכן איכותיים ברחבי הארץ לארגוני עובדים ולקהל הרחב.
מועד הסיור: ט"ו בשבט, יום ד', 4.2.2015
נקודת מפגש: שעה 8:00 חניון חנה וסע בסמוך לרכבת מרכז -ת"א
עלות: 195 ש"ח למשתתף ( על כל שלשה משתתפים משתתף רבעי ללא תשלום )
המחיר כולל אוטובוס צמוד, מדריך וארוחה בשרית מלאה.
 
לרכישה או פרטים נוספים לחץ כאן או חייג: 050-7199259
סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים