להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
סיורי סליחות בירושלים
דף הבית >> הסיורים שלנו >> סיורי סליחות בירושלים
פרטים והרשמה לסיורי סליחות ללקוחות גרופון

בכזה סיור סליחות עוד לא הייתם...סיור סליחות מוזיקלי, סיור היוצא מן הלב, חם, מרתק ומרגש !!! 
רק בחברת סיורים - הדרכה שקטה: כל משתתף מקבל אוזנייה אישית כך שכולם מסיירים יחד ושומעים היטב את המדריך דרך האוזנייה.

סיורי סליחות בנחלאות או סיורי סליחות בעיר העתיקה

כמו בכל שנה אנו עורכים סיורים מיוחדים לתקופת הימים הנוראים - ימי הסליחות. סיורים אלו עוסקים במנהגי הסליחות בעדות השונות, בלחנים ובמנגינות שבקעו משכונות ירושלים בעיר העתיקה ובנחלאות. כמו כן, נעסוק בהוואי המיוחד של הסתיו הירושלמי הצונן.
השנה נקיים את סיורי הסליחות הן בשכונות הנחלאות והן בעיר העתיקה. נסייר ברחובות העיר, נשמע סיפורים מיוחדים המאפיינים את הזמן, המקום והתקופה, ננגן ונפזם את מנגינות הסליחות של העדות השונות ונהנה מאווירה ירושלמית מיוחדת וקרירה.
הסיורים מתאימים לכל המשפחה ( ילדים מגיל 10 )
בעמוד זה תוכלו לבחור את הסיור המועדף עליכם וכן את תאריך הסיור המבוקש.

סיורי סליחות בנחלאות

נחלאות הוא שם כולל ל-32 משכונות ירושלים הראשונות שהוקמו מחוץ לחומות העיר העתיקה וממוקמות כיום במרכז ירושלים החדשה. בשכונות אלו התגוררו אנשי היישוב הישן, יוצאי העיר העתיקה, ס"ט מגורשי ספרד, עולים ותיקים מפרס, תורכיה, יוון, ארצות המגרב ועולים חדשים מארצות אירופה ( יהדות אשכנז ).
מרבית מאנשי האוכלוסיה הירושלמית, היו מסורתיים ושומרי מצוות. כל עדה שמרה על המנהגים שלה ובשכונות הנחלאות יכלו לשמוע נוסחי תפילה רבים, מגוונים ונעימים לאוזן.
בימי הסליחות, השכונה התעוררה לחיים בשעות הקטנות של הלילה. הספרדים מראש חודש אלול למשך 40 יום ובעדות אשכנז מספר ימים לפני ראש השנה. 
בסיור זה, ננסה להתחקות אחר מנהגי הסליחות בשכונות הספרדים ובשכונות האשכנזים. נשמע ונזמר סליחות בנוסחים שונים ונהנה מסתיו ירושלמי צונן ונעים.
במהלך הסיור יוגש כיבוד קל.

סיורי סליחות בעיר העתיקה

ירושלים העתיקה הייתה ועודנה המקום הקדוש ביותר לעם היהודי וכמובן מקור כל התפילות כולן. מכל רחבי העולם נושאים קולם בתפילה לכיוון ירושלים להר הבית ולשרידיו - רחבת הכותל המערבי.
בסיור זה, נבקר באתרים מרכזיים בעיר העתיקה, נספר על מנהגי ימי הסליחות בירושלים, נשמע ונזמר את שירת הסליחות של העדות השונות ונהנה מסתיו ירושלמי נעים וצונן.
במהלך הסיור יוגש כיבוד קל.


 

מהו סיור סליחות ?
ללכת לבית הכנסת ולהשתתף בסליחות כל אחד ואחת יכולים. עשרות אלפי בתי כנסת ברחבי הארץ  מתחילים באמירת הסליחות החל מראש חודש אלול (ספרדים) ועד יום הכיפורים. נכון יותר לכנות סיורים אלו 'סיורי ימי הסליחות'. בסיורים אלו נסייר בשכונות ירושלמיות אותנטיות, נחווה את ימי הסתיו היהודי הירושלמי דרך הסיפורים וכמובן שנלמד ונזמר מזמורי סליחות מהעדות השונות. בסיורים אלו נתחבר למסורת יהודית עתיקה שהתקיימה בכל ארצות הגולה ובארץ הקודש - חשבון הנפש היהודי השנתי. ננסה להבין כיצד התפתחו המנגינות והתכנים של מזמורי הסליחות וכמובן אופן ומשמעות המנהגים של הימים הנוראים.
סיורי הסליחות מתקיימים בשעות הליילה ולכן מאוד מורכב ובעייתי לסייר בלב השכונות עם קבוצה שעשויה להרעיש ולהפריע לתושבי השכונות. אנחנו בחברת סיורים משתמשים במערכת הדרכה שקטה. כל משתתף מקבל מכשיר ואוזניה שבה ישמע את המדריך היטב וכך תוכל הקבוצה לקבל הדרכה מקצועית גם בשעות הקטנות של הלילה.
מכיוון שסיורים אלו מתקיימים בלילה וכמובן בירושלים, אנו ממליצים להגיע בלבוש חם וצנוע.

סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים