להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
סיור במושבה שרונה

סיור היסטורי קולינרי במושבה שרונה

הסודות של שרונה - סיור במושבה המתחדשת בתל אביב

שרונה ( Sarona ) - המושבה הגרמנית בתל אביב. משך הסיור שעתיים וחצי.

מסע מרתק בין בתי המושבה שבקירותיה ובמרתפיה טמונים אוצרות, סיפורים, אירועים וסודות כמוסים ביותר שאת חלקן נחשוף בסיור פסטורלי במתחם הבילוי והפנאי החדיש ביותר בתל אביב.

המושבה שרונה היא פינה שקטה ומרהיבה במקום הסואן ביותר בתל אביב. סמוך למגדלי עזריאלי ולמגדלים רבים שחלקם הולך ונבנה בימים אלה, מול בסיס הקריה שוכן לו אתר פסטורלי האוצר בתוכו את סיפור התיישבותם של הטמפלרים בארץ הקודש, את תרומתם הגדולה למתיישבים הציוניים ואת העימות עם אחרוני הטמפלרים חברי המפלגה הנאצית. כמו כן בבתים מיוחדים אלו שכנה לה ממשלת ישראל הראשונה והבסיס הצבאי הראשון של צה"ל. 

מי רצח את יו"ר מועצת שרונה ב1946 ? לאן "נעלמו" פעמוני שעון בית הקהילה הטמפלרית ? היכן הורכבו מטוסי הפרימוס הראשונים של חיל האוויר ? ומה עשה רוקח יהודי במעוז הגרמני בשרונה ? 
רוצים לשמוע עוד ? 
הצטרפו לסיור מרתק במושבה הגרמנית בתל אביב.

כסף רב הושקע בשנים האחרונות בשימור המושבה הגרמנית שרונה השוכנת באחת הכניסות המרכזיות לתל אביב. לא פעם עלתה ועדיין עולה השאלה מדוע לשמר מושבה גרמנית שחלק מחבריה נמנו עם המפלגה הנאצית במלחמת העולם השניה ? מה החשיבות של שימור מושבה טמפלרית שהוקמה לפני יותר ממאה וחמישים שנה ? האם מדובר במבנים ארכיטקטוניים מיוחדים ? האם מדובר בקהילה מיוחדת ? במה זכו המבנים והקהילה הטמלרית שהמושבה שרונה תהפוך לאחד ממקומות הבילוי והתיירות היוקרתיים בישראל ?

הסיור בשרונה הוא סיור מרתק מתובל בסיפורים ובנוף כפרי מרהיב של בתים מיוחדים שעברו תהליך שימור קפדני ומקצועי מהיקרים והמסובכים בתולדות מדינת ישראל. בסיור נתוודע לקהילת הטמפלרים המיוחדת שהטביעה חותם משמעותי בארץ ישראל של המאה ה19 וה20. 
אך לא רק בטמפלרים עסקינן. המבנים המיוחדים הללו שיכנו בקירותיהם את משכנם של משרדי ממשלת ישראל החל מ1947 וכמובן גם את המוסדות הצבאיים הרגישים ביותר כמו : המוסד, חיל הקשר, מודיעין, חיל האוויר וכמובן משכנם של משרדי הבטחון וראשי המטה הכללי של צה"ל.

כיום, תוך סיור במושבה שרונה נתוודע לבתי הקפה והמסעדות הנהדרות, לגלריות וחנויות האופנה היוקרתיות ולמקום הכי שקט ונעים בתל אביב הרועשת.

הסיורים בשרונה מתאימים לימי גיבוש עובדים, לקבוצות מאורגנות, ולמסיירים שלא אוהבים ללכת הרבה...

בסיורים בשרונה ניתן לשלב ביקור במרכז המבקרים ומיצג מיוחד בבית הבד. כמו כן ניתן לשלב חלק קולינרי של טעימות מתוצרת העסקים המקומיים.

להזמנת סיור בשרונה : 052-5110616 - חיים

סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים