להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
סיור בשוק מחנה יהודה ונחלאות
סיורים בשוק ובנחלאות הפכו בשנים האחרונות מאוד פופולריים עבור ישראלים וכן עבור תיירים מכל העולם. השוק הססגוני ביותר בישראל פותח שעריו לכולם. כל תייר שמגיע לירושלים עובר דרך השוק השוקק חיים במשך כל ימות השבוע. דוכני השוק מרהיבים ומסודרים ומתחדשים בכל יום. דוכני מזון מיוחדים שנפתחו בשנים ובחודשים האחרונים מושכים אליהם ישראלים מכל רחבי הארץ.
אמנים, נגנים דוכני הסברה ופושטי יד ממלאים את סמטאות השוק ומשתלבים בחן בשוק ההומה.
חברת סיורים מתמחה בסיורי שווקים ברחבי הארץ אך סיור בשוק מחנה יהודה הוא הסיור השכיח ביותר והוא אחר המועדפים שלנו. המדריכים שלנו שולטים היטב בסמטאות השוק ובסיפורים הירושלמיים על השוק ועל המבנים המרכיבים אותו.  
השוק הירושלמי העתיק התפתח בעיר העתיקה בעיקר באיזור שער יפו. בכל יום היו עושים דרכם עשרות ערבים מהכפרים דיר יאסין, ליפתא ושייח באדר לעבר העיר הגדולה ירושלים ומוכרים שם את מרכולתם לערבים, יהודים, נוצרים ושאר תושבי העיר הקדושה.
במחצית השניה של המאה התשע עשרה החלו להיבנות שכונות יהודיות מחוץ לחומות העיר. שכונת משכנות שאננים הייתה החלוצה ואחריה נוספו שכונות נוספות כמו : מחנה ישראל המוגרבית, נחלת שבעה, מאה שערים אבן ישראל ועוד שכונות רבות לאורך דרך יפו. בשנים הראשונות להתפתחות השכונות מחוץ לירושלים היו תושבי השכונות מגיעים מידי יום לירושלים ועורכים את קניותיהם בשוק המקומי. עם השנים הבינו הרוכלים הערבים והתושבים החדשים שמחוץ לחומות שניתן לקיים את השוק קרוב יותר לשכונות החדשות שמתפתחות על דרך יפו. מצאו הרוכלים מגרש גדול פתוח והתמקמו שם והשוק החדש נקרא על שם בעל המגרש : שוק ולירו. השאר היסטוריה.
מאז עבר השוק טלטלות רבות, שינויים, משברים, פיגועים, הצלחות וכשלונות והיום הוא נמצא בשיא פריחתו ויופיו.

שכונות לב העיר - נחלאות

הרבה ישראלים חושבים בטעות שנחלאות היא שכונה בירושלים. האמת היא שבירושלים אין שכונה כזו והשם 'נחלאות' הוא שם עממי ללא פחות משלושים ושתים שכונות שעריית ירושלים מכנה אותם שכונות לב העיר- ליבה של ירושלים וגם ל"ב שהם שלושים ושתים שכונות במתחם גדול שנמצא במקום המרכזי ביותר בירושלים. מה שמייחד את השכונות הללו זה הסיפור שלהן. לכל שכונה מגוון עצום של סיפורים שמרכיבים את התרבות הישראלית וההיסטוריה הירושלמים והישראלית.
בשכונות הללו צמחו לא מעט דמויות היסטוריות ודמויות עכשוויות מהידועות ביותר בישראל. המשפחות בנאי, נבון, ריבלין, אבולעפיה, פרנס, מיוחס ורבות אחרות ופחות מוכרת צמחו בסמטאות הללו ומילאו תפקידים מרכזיים בישראליות שלנו בעת החדשה.
בשכונות אלו נוכל לראות את בורות המים המפורסמים של העיר הצמאה, את בתי הכנסת המרהיבים, החצרות האותנטיות והמבנים היפים.
שכונות הפחים, שכונות העוני ששיכנו את העולים החדשים מכורדיסטאן, עיראק, טורקיה, מרוקו ומצרים, והשכונות החרדיות למהדרין שמקשטות את נחלאות ירושלים.
 
הסיור בשוק מחנה יהודה ושכונות הנחלאות הוא אחד מהסיורים הפופולריים ביותר בסיורי ירושלים. יש משהו מיוחד בסיורים שמשלבים את האותנטיות של השוק יחד עם מעט מורשת והסטוריה יהודית ירושלמית וישראלית. 

סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים