להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


שתף והזמן חברים
FacebookTwitterפורום סיורים- הודעות אחרונות

iPhone Supported
סיורי בתים ברחוב הנביאים
אחד הרחובות הסואנים והרועשים ביותר היום בירושלים, לא מזכיר ולו במעט את שיא פריחתו של אחד האזורים היוקרתיים ביותר בעיר החדשה במחצית השנייה של המאה ה-19. בתי קונסולים, בתי חולים, כנסיות, מגורי עשירי ונכבדי העיר תוכננו ונבנו על ידי מיטב האדריכלים והמהנדסים האירופאים ששהו בירושלים בתקופה זו. אך הבתים לבדם אינם מחזיקים את ההילה האופפת את הרחוב המזהיר הזה. לכל בית סיפור. כל מבנה יכול לספר את קורות אחת התקופות המרתקות ביותר בירושלים של העת החדשה. רוטשילד, בן יהודה, הרצל וז'בוטינסקי הם רק חלק מהאישים היהודיים ששהו ברחוב הזה וכמובן שועי עולם כמו הקיסר וילהלם, הקיסרית טאיטו, קונרד שיק ווליאם האנט ואחרים שהטביעו חותמם בהיסטוריה של הרחוב.
הסיור הזה נותן לנו הצצה לחיי היהודים, הנוצרים והמוסלמים במחצית השנייה של המאה ה-19, ממש עם היציאה מהחומות. סיור נהדר לחובבי אדריכלות וסגנונות בנייה אירופאיים ואוריינטליים וכמובן לחובבי צילום.  

בית תבור

בית תבור הוא אחד הבתים היפים והמסוגננים בירושלים. הבית נבנה על ידי אחד מעמודי התווך של האדריכלות הירושלמית בעת החדשה - קונרד שיק. שיק הגיע לארץ ממניעים דתיים, אך הופך לארכיטקט מקצועי המקובל על כל העדות בירושלים. שיק תכנן מבנים רבים שחלקם נחשבים עד היום למבנים היפים בעיר.

בית החולים רוטשילד

בית החולים היהודי המודרני הראשון. בית החולים מאיר רוטשילד נוסד בעיר העתיקה ב-1854 ו-20 שנה מאוחר יותר הוא מתרחב ועובר לרחוב הנביאים יחד עם בתי חולים נוספים שהוקמו ברחוב הזה. 

בית הולמן האנט

הבית נבנה ב-1876 עבור הצייר האנגלי הנודע וויליאם הולמן האנט. מאוחר יותר ב-1916 עברה להתגורר בבית זה רופאת הילדים הראשונה בארץ ישראל הד"ר הלנה כגן שטיפלה במסירות אין כץ ובאהבה רבה בילדי ירושלים מכל הדתות. הבית היה מרכז תרבות ונכבדי ירושלים התארחו בבית הזוג הלנה כגן ובעלה הכנר אמיל האוזר. ב-1925 התגוררה בבית הצמוד ( בתמונה ) המשוררת רחל. 

הכנסיה האוונגלית

בית מחניים הראשון

בית מחניים השני

סיורים. אתר הסיורים של ישראל.  siyurimisrael@gmail.com 052-5110616   
לייבסיטי - בניית אתרים